Πέμπτη, 10 Μαρτίου 2016 20:56

Νίκη για τους μικρούς «μάγους» του ΠΑΣ Νάξου [vid]

Μόνη και αήττητη παρέμεινε η ομάδα του ΠΑΣ Νάξου μετά το νικηφόρο 4-0 κόντρα στον ΑΟ Πάρου που έγινε την Κυριακή στο ΔΓ Αγερσανίου για την κατηγορία κ-13.

Όσοι βρέθηκαν την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο του Αγερσανίου,είδαν του μικρούς μας ποδοσφαιριστές να αντιμετωπίζουν για το Ντέρμπι κορυφής τους αντίστοιχους του Α.Ο.Πάρου και να επικρατούν με σκορ 4-0.
Στην αρχή του  πρώτο ημίχρονο, τον έλεγχο του παιχνιδιού είχε η ομάδα του Α.Ο Πάρου, που έπαιζε σφιχτά στην άμυνα και δημιούργησε κάποιες απειλητικές στιγμές στις αντεπιθέσεις.
Σιγά - σιγά όμως οι παίκτες μας πήραν τον έλεγχο του αγώνα και έκλεισαν τους αντιπάλους τους στην περιοχή τους.

Η τύχη όμως ήταν με το μέρος τους και είτε λόγο αστοχίας είτε λόγο δοκαριών το ημίχρονο έληξε με σκορ 0-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Νάξου μπήκε δυνατά, πίεσε ψιλά, έκλεψε την μπάλα και έκλεισε τον αντίπαλο στα καρέ του.
Το γκολ ήταν θέμα χρόνου και δεν άργησε. Από εκεί και μετά τα πόδια των παιδιών λύθηκαν και οι φάσεις και τα γκολ διαδέχονταν η μία την άλλη.
Το τελικό σκορ του αγώνα 4-0 δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα αφού οι γηπεδούχοι είχαν 4 δοκάρια και πολλές άλλες ευκαιρίες να διευρύνουν το σκορ.

Διαιτητής: Νεοκοσμίδης | Βοηθοί: Ρούσσος Ιωαν., Φαν Άακεν

ΠΑΣ Νάξου: Βαλλέτας, Μανδηλαράς, Βαλέρης, Κόρα, Σερμάντι, Τερζίδης, Καλαβρός, Μαρκοπουλιώτης, Γκούφας, Λέκκας, Παντελίος Ν.

Έπαιξαν επίσης: Μελισσουργός, Σαλτερής, Νανάς, Τάκος.

ΑΟ Πάρου: Πατρικίδης, Βίβα, Μαρεμάι, Κούκος, Χερουβείμ, Σκιαδάς, Διακογιάννης, Σκανδάλης, Σαρρής Ι., Σαρρής Γ., Φλέσσας.

Έπαιξαν επίσης: Δόγκας, Μπαρμπαρής, Παντελαίος Σ.

Για την ιστορία τα γκολ πέτυχαν: 1-0 41΄Γκούφας, 2-0 43΄Μαρκοπουλιώτης, 3-0 44΄Παντελαίος, 4-0 50΄Παντελαίος.
Σίγουρα όμως οι φίλαθλοι του αγώνα είδαν ποδόσφαιρο μεγάλων προδιαγραφών, πράγμα που φαίνεται και στο βίντεο που ακολουθεί.