Δευτέρα, 25 Σεπτεμβρίου 2017 02:29

Με "διπλό" ξεκίνησε η Κ14 του ΠΑΣ Τήνου [pics - vids]

Την πρώτη του νίκη και μάλιστα εκτός έδρα πήρε ο ΠΑΣ Τήνου απέναντι στην Άνω Μερά με σκορ 3-7 στον αγώνα που έγινε χθες στη Μύκονο για το πρωτάθλημα της Κ14.

Οι Τηνιακοί πίεσαν και εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη της άμυνας των Μυκονιατών και κατάφεραν πάρουν γρήγορο προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο με 0-2 σκόρερ τον Περπινιά στο 10' και 13΄ όμως οι Ανωμερίτες μείωσαν σε 2-1 με τον Εμιλιάνο.

Ο ΠΑΣ Τήνου σκόραρε ακόμα δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο με τον Φιλιππούση στο 18' και στο 34'

Στο δεύτερο αν και η Άνω Μερά μπήκε δυνατά για να μειώσει στο σκορ πλήρωσε τα λάθη της άμυνας για ακόμα μία φορά, αν και μείωσε στο 50' με τον Καράι οι Τηνιακοί πήρα πάλι διαφορά στο σκορ στο 54' και 59' πάλι με τον Φιλιππούση αλλά και με αυτογκόλ στο 66' ο ΠΑΣ Τήνου έκανε το 2-7 και το τελικό 3-7 διαμόρφωσε ο Γκέζος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Καλορογιάννης

Α.Σ. Άνω Μερά (Συριανός): Αγγελής, Μπουτσάι, Ρουστέμι, Σεφέρι, Τσελάι, Σπαχίλα, Μεσάκου, Νταμάι, Περμούρας, Κουκάς, Γκέζο

Αγωνίστηκαν και οι: Καράι, Νάτσης, Σκαβάτζος

ΠΑΣ Τήνου (Δεληγιάννης): Φώσκολος, Τουφεκλής, Αργυρόπουλος, Κελαδίτης, Γιαννόπουλος, Βιδάλης, Πλύτας, Πέπα, Χασανλλάρι, Φιλιππούσης, Περπινιάς

Αγωνίστηκαν και οι: Αλβέρτης, Απέργης, Αράθυμος, Δεσίπρης, Παρασκευάς, Ταράσης