Κυριακή, 03 Μαρτίου 2019 13:40

Νίκη με πολύ καλή εμφάνιση για την Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου

Η ομάδα Κ14 του Α.Ο. Μυκόνου κατάφερε να πάρει σήμερα (03/03) μια νίκη που την φέρνει ακόμα πιο κοντά στο Final 4 επικρατώντας του ΠΑΣ Τήνου με 5-2.

Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη αν και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 1ο ημίχρονο, δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι καλύτερο από το ματς.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Νταφούλης μόλις στο 18ο λεπτό μετά από μια ωραία προσπάθεια και πλασέ. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν 3 λεπτά αργότερα όταν και ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Φιλιππούση.

Ο Νταφούλης έδωσε πάλι προβάδισμα στην ομάδα του στο 29' κάνοντας το σκορ 2-1, και ο Μπάλας στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 3-1 για τον Α.Ο. Μυκόνου.

Στο 2ο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 43' ο Ντάτσι μετά από εκτέλεση κόρνερ έπιασε τη κεφαλιά και έκανε το 4-1. Στο 57' ο Τσόπελας σκόραρε το 5ο γκολ της ομάδας του. Το τελικό 5-2 διαμόρφωσε ο Φιλιππούσης στο 67'.

Διαιτήτης του αγώνα ήταν ο κ. Μουτάφης με βοηθό τον κ. Ρούσσο Ι.

Α.Ο. ΜΥΚΟΝΟΥ (Πούλος): Ρουμελιώτης (62' Τόλιας), Ασράμ, Κυριαζίδης (55' Μάρκου), Χόντζα, Ντάτσι, Κοντέλι (29' Ντόκο), Τσόπελας, Ρουστέμι, Νταφούλης (55' Παπαδημητρίου), Μπάλας (55' Κατσικαλάκης), Ζουγανέλης

ΠΑΣ ΤΗΝΟΥ(Βελαλόπουλος): Δελατόλας (62' Βασιλείου), Βλαχάκης Β., Γιαννόπουλος, Μότκα (36' Χασαολάρι), Κελαδίτης (70' Αράθυμος), Βλαχάκης Βα. (50' Χισένι), Πλυτάς (62' Σιώτος), Τουφεκλής, Αλβέρτης (70' Δεσπύρης), Φιλιππούσης, Απέργης (50' Καρδαμίτσης)