Πέμπτη, 16 Φεβρουαρίου 2023 22:09

Κ16: Νίκη με ανατροπή για τον ΑΣ Σαντορίνης 2020

Ενα όμορφο ματς είχαν την δυνατότητα να παρακολουθήσουν το πρωί της Κυριακής 12/2 όσοι παρευρέθηκαν στο Δ.Γ. Καμαρίου.

330616873 624632109424235 2177319573878705156 n

Για το πρωτάθλημα της Κ16, ο ΑΣ Σαντορίνης αντιμετώπισε την αντίστοιχη του Πανναξιακού, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 3-1 και να  παραμένουν σε τροχιά πρόκρισης στο final-4, καθώς ισοβαθμούν στη 2η θέση του ομίλου με τον ΠΑΣ Νάξου.

Η ομάδα του Νίκου Τσάμογλου παρά το γεγονός οτι βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ του Χύκα στο 10ο λεπτό, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.

Έτσι στο δεύτερο ημίχρονο πάτησε πιο γερά στο γήπεδο και με σκόρερς τους Καφούρο στο 55' και τον Λιγνό στο 60' και 76' πήρε μια σπουδαία νίκη, με τα δύο από τα τρία γκολ να είναι "απίστευτης ομορφιάς".