Πέμπτη, 07 Σεπτεμβρίου 2023 23:36

«Αγνώριστη» η Εθνική Ελλάδας: Έχασε με... κάτω τα χέρια από την Ολλανδία για τα προκριματικά του Euro 2024

Η Ελλάδα παρουσιάστηκε... αγνώριστη και ηττήθηκε με 3-0 από την Ολλανδια εκτός έδρας για τα προκριματικά του Euro 2024. Το εφιαλτικό πρώτο ημίχρονο «ψαλίδισε» τις ελπίδες πρόκρισης.

Με πολλά κενά στην άμυνά της από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, η Εθνική Ελλάδας επέτρεψε στην Ολλανδία να βρει χώρους στην επίθεση και να τη “σκοτώσει” από το πρώτο ημίχρονο. Ντε Ρουν, Γκάκπο και Βέγκχορστ βρήκαν από νωρίς το δρόμο προς τα δίχτυα, με το δοκάρι και τον Βλαχοδήμο να αποτρέπουν ακόμη περισσότερα γκολ.

Η Ελλάδα γνώρισε έτσι δεύτερη διαδοχική ήττα στα προκριματικά του Euro 2024 και έμεινε στους 6 βαθμούς, όσους έχουν πλέον και οι Ολλανδοί.