Δευτέρα, 04 Νοεμβρίου 2013 13:54

Νίκη πρωτιάς για τους παίδες του ΠΑΣ Νάξου

Την πρώτη θέση δείχνει να καπαρώνει η ομάδα του ΠΑΣ Νάξου, αφού χτες σημείωσε σπουδαία νίκη μέσα στην Πάρο επί του ΑΟΠ με 4-3.

Οι παίδες του κ. Πέτρου Μαράκη προηγήθηκαν στο 13’ με τον Φραγκίσκο όμως στο 20’ ο Σαρρής Κοσμάς, ισοφάρισε για τους παίδες του Μανώλη Φραντζή.

Τρία λεπτά αργότερα ο Πρεβόλης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα για τους ναξιώτες όμως και πάλι ο Σαρρής Α. ισοφάρισε για τους παριανούς σε 2-2.

Στο 45ο λεπτό ο Δεγάϊτας έκανε το 2-3 για τον ΠΑΣ και στο 59’ ο Καρούσης έδωσε αέρα δύο γκολ κάνοντας το 2-4. Οκτώ λεπτά πριν το φινάλε ο Κονταράτος μείωσε σε 3-4 που έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

paides-aop-pas-3-11-2013-2

AO Πάρου: Λουκης Σ., Φραντζης Χ., Κουτσαφτικης Ι., Σκιαδας Σ., Καραφυλλακης Α.Ε., Gjoka G., Κονταρατος Κ. Καζο l., Σαρρης Α., Σαρρης Κ., Σαρρης Κ.Π.,

Αναπληρωματικοί: Λουκης Β., Τσαντανης Γ., Πατελης Δ., Δανιηλιδης Ι., Κουκος Ι., Μουρλας Κ.Φ., Παλαιολογος Θ.

ΠΑΣ Νάξου: Καρανικας Π., Πετρας Γ., Μελανιτης Π., Ξενακης Μ., Γκοτζιας Ε., Καρουσης Σ., Μελισσουργος Λ., Πρεβολης Σ., Δεγαϊτας Ν., Φραγκισκος Δ.Μ., Κατσουρος Ι.,

Αναπληρωματικοι: Πριντεζης Μ., Σιδερης Κ., Λαγογιαννης Π., Μανδηλαρας Γ., Κωστουλας Σ.Λ., Τζωρτζης Μ.