Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2011 20:57

ΑΕ ΣΤΕΝΗΣ - ΑΟ ΥΔΡΟΥΣΑΣ 3-0

steni-ydrousa_16-10-2011-2

Κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες διεξήχθη στο γήπεδο της Α.Ε Στενής το παιχνίδι μεταξύ της γηπεδούχου ομάδας με την Υδρούσα.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν σχετικά εύκολα με 3-0 για την 1η αγωνιστική της φετινής περιόδου και έτσι ξεκίνησε με το δεξί τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας Κυκλάδων.

Ο αγώνας διεξήχθη κάτω από συνεχή βροχή δυσκολεύοντας τις προσπάθειες των παιχτών.

Η Στενή μπήκε δυνατά στο ματς θέλοντας να πετύχει ένα γρήγορο γκολ το οποίο θα της έλυνε τα πόδια και θα έφτανε εύκολα στη νίκη.

Αυτό το κατάφερε ανοίγοντας το σκορ στο 20ο λεπτό του αγώνα με σκόρερ τον Φώσκολο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (video),το οποίο κέρδισε ο Αλεξίου Δ. ύστερα από καθαρή ανατροπή.

Ο μονόλογος της Στενής συνεχίστηκε σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου με αποτέλεσμα να ευτυχήσει να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 44ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Αλεξίου Δ. ύστερα από σύγχυση στην περιοχή των φιλοξενούμενων.(video)

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε όπως το πρώτο, καθώς η Υδρούσα μπήκε πιο δυνατά στο ματς, πιέζοντας την Στενή, θέλοντας να μειώσει το σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

Αποτέλεσμα της υπεροχής των φιλοξενουμένων ήταν να κερδίσουν πέναλτι στο 55ο λεπτό. Η τεράστια ευκαιρία για μείωση του σκορ χάθηκε καθώς η εκτέλεση ήταν κάκιστη περνώντας η μπάλα πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Φώσκολου.(video)

steni-ydrousa_16-10-2011-1

Μετά από αυτή την εξέλιξη ο έλεγχος του αγώνα επανήλθε στους γηπεδούχους και το ματς κλείδωσε στο 69ο λεπτό σκοράρωντας ο Αλεξίου το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τρίτο για την ομάδα της Στενής.(video)

Πλέον τα υπολειπόμενα λεπτά του αγώνα είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα με το τελικό σφύριγμα του διαιτητή να ολοκληρώνει την επιτυχή πρεμιέρα της Στενής στο φετινό πρωτάθλημα.

Ακολουθούν εικόνες και video από τα highlights του αγώνα.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Χαρικιόπουλος Γιάννης -Ζαλώνης Γιάννης

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « Μεγάλη ανατροπή! "ΑΝΔΡΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΡΘΙΟΥ 3-0" Video »