Κυριακή, 01 Δεκεμβρίου 2019 13:10

Μέτρια εμφάνιση, πολλά παράπονα και πρώτη ήττα στο Καμάρι για τη Θύελλα

Η πρωτοπόρος της βαθμολογίας Θύελλα Καμαρίου γνώρισε την πρώτη της εντός έδρας ήττα με 0-2 από το Μοσχάτο στο Καμάρι για την 11η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ' Εθνικής και έμεινε στους 23 βαθμούς, ενώ το Μοσχάτο, μετά και τη σπουδαία νίκη του έφτασε τους 21 βαθμούς.

Να σημειωθεί ότι η Θύελλα είχε πολλά παράπονα από τη διαιτησία καθώς υπήρχαν διαμαρτυρίες για πέναλτι υπέρ των Σαντορινιών που δεν υπέδειξε ο διαιτητής στο πρώτο ημίχρονο, σε μια φάση που φαίνεται ότι η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Φιαμέγκου.

Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν στο πρώτο μέρος αλλά στο δεύτερο ανέβασαν την απόδοσή τους και πίεσαν, χωρίς όμως να πετύχουν κάποιο γκολ.

Η ομάδα του Μοσχάτου παρουσιάστηκε μαχητική και διαβασμένη. Προηγήθηκε στο 9' με τον Ευθυμιάδη και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Πασαλίδης στο 70' μετά από λάθος του Ανδριόλα.

Οι καλύτερες φάσεις

9' Γκολ για το Μοσχάτο. Ο Ευθυμιάδης πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή και από κοντά νίκησε τον Ανδριόλα για το 0-1.

26' Καλή στιγμή για το Μοσχάτο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Μπέρτσος έπιασε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά.

34' Διαμαρτυρίες από τους παίκτες της Θύελλας για χέρι του Μπέρτσου στην περιοχή

40' Ξανά έντονες διαμαρτυρίες από τη Θύελλα, αυτή τη φορά για χέρι του Φιαμέγκο στην περιοχή

44' Καλή στιγμή για τη Θύελλα. Ο Καραλής έκανε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε ψηλά.

---

48' Δοκάρι για τη Θύελλα. Ο Σιμιτσής έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα τράνταξε το δεξί κάθετο δοκάρι του Γιώρα.

55' Καλή στιγμή για τη Θύελλα. Ο Καραλής από δεξιά έκανε το γύρισμα και ο Ηλιόπουλος έκανε το συρτό σουτ εντός περιοχής αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι.

57' Καλή στιγμή για το Μοσχάτο. Ο Πασαλίδης έκανε το σουτ από τα αριστερά, στα χέρια του Ανδριόλα η μπάλα.

65' Μεγάλη ευκαιρία για το Μοσχάτο. Ο Νιζάμης έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και η μπάλα έφυγε άουτ.

70' Γκολ για το Μοσχάτο. Ο Πασαλίδης έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, η πορεία της μπάλας μπέρδεψε τον Ανδριόλα που έκανε λάθος για το 0-2.

73' Καλή στιγμή για το Μοσχάτο. Ο Κορνελάτος έκανε το σουτ εκτός περιοχής αλλά ο Ανδριόλας έδιωξε σε κόρνερ με εντυπωσιακή απόκρουση.

87' Τεράστια ευκαιρία για τη Θύελλα. Ο Παπαζαχαρίας έκανε την κεφαλιά από κοντά αλλά ο Γιώρας απέκρουσε ενστικτωδώς.

91' Μακρινό σουτ του Ζέλο για τη Θύελλα, ψηλά η μπάλα.

Διαιτητής ήταν ο κ. Μαχαίρας με βοηθούς την κα. Δέτση και τον κ. Σταύρογλου

Θύελλα Καμαρίου (Βαγγέλης Χαντές): Ανδριόλας, Ερρικός, Γεωργιάδης (13' Μπουσάϊ), Παπαζαχαρίας, Σπανός, Μαλάϊ, Φύτρος (53' Ζέλο), Σιμιτσής (72' Μαυρομμάτης), Αργυρίου, Καραλής, Ηλιόπουλος

ΑΕ Μοσχάτου (Βασίλης Σπάθας): Γιώρας, Σταύρου, Μανιδάκης, Φιαμέγκος, Μπέρτσος, Βινίσιους, Ψυχογιός (52' Κορνελάτος), Κατίδης, Ευθυμιάδης (85' Κοτσοβός), Πασαλίδης, Νιζάμης (76' Ζελέκου)