Τετάρτη, 23 Μαΐου 2012 16:45

Δεύτερη ήττα για την Άνω Μερά. Ξεφεύγει το Δίκαιο

nikolakakis-ano-mera-23-5-2012-1

Δεύτερη ήττα για τους πρωταθλητές Κυκλάδων, αυτή την φορά εκτός έδρας με αντίπαλο την Α.ΠΟ. Νικολακάκης.

nikolakakis-ano-mera-23-5-2012

Η Άνω Μερά ηττήθηκε με σκορ 3-0 και παραμένει στην ουρά της βαθμολογίας των μπαράζ ανόδου για την Δ’ Εθνική κατηγορία.

Syros raouzaios

Στο 60ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι και την αποβολή του Κατρατζόπουλου με δεύτερη κίτρινη. Ο Εγιουρούμ ευστόχησε και έκανε το 1-0, στο 75ο λεπτό ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του και στο 82ο λεπτό ο Πάπα διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ: Τσούνης, Θεοδωρής, Νίκας, Μήλας (75’ Σπυρίδης), Μουράτογλου, Ανδρεάδης, Κεσίεβ, Κωβαίος (65’ Αθανασέλλος), Εγιουρούμ, Πάπα, Αναστασίου (80’ Μοντέρο)

ΑΝΩ ΜΕΡΑ: Αγγελίδης, Τόσκας, Κατρατζόπουλος, Γάτζος (55’ Έλβιν Λ.), Κεραμειδάς, Ασημομύτης Α., Ψυχράμης Β., Κουκάς Μ., Κουκάς Τζ. (65’ Ασημομύτης Λ.), Αμπτνούν, Μαρτίνος Γ (80’ Λυκούρης)

nikolakakis-ano-mera-23-5-2012-2

Στον άλλο αγώνα μεταξύ του Όλυμπου Αγιάσου με τον ΑΟ Δικαίου… η ομάδα της Κω επικράτησε με 0-2.

Η ομάδα του ΑΟ Δικαίου μοιάζει πλέον να είναι το φαβορί για άνοδο. Η φήμη του έφερε πριν την έναρξη των μπαράζ ως μία από τις καλύτερες ομάδες του ομίλου επιβεβαιώνετε.

Έτσι μετά και τα σημερινά αποτελέσματα η βαθμολογία του 10ου ομίλου έχει ως εξής: