Σάββατο, 01 Απριλίου 2023 10:36

Β' Κατηγορία: Ο Αίαντας Σύρου νίκησε την ΑΕ Μυκόνου Β' - Καταιγισμός από γκολ στα τελευταία λεπτά

Ο Αίαντας Σύρου επικράτησε με 4-2 της ΑΕ Μυκόνου Β' για την 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Κατηγορίας.

Έτσι, η ομάδα της Σύρου πέτυχε την 10η νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 32 βαθμούς, ενώ οι Μυκονιάτες παραμένουν στην τελευταία θέση με 8 βαθμούς.

Αξίζει να σημειωθεί πως τα 5 από τα 6 γκολ σημειώθηκαν στα τελευταία 13 λεπτά!

Ο Μπάιλας άνοιξε το σκορ για τον Αίαντα στο 10'. Ο Μιχάλοβιτς διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 77', για να μειώσει ο Τσόπελας σε 2-1 στο 85'. Ο Ρούσσος Ν. σημείωσε το 3-1 στο 89 και δύο λεπτά μετά ο Τσόπελας σκόραρε ξανά για το 3-2.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 95' ο Ραμπαβίλας.

Δαιαιτητής: Καλόγερας, Βοηθοί: Ρούσσος Ι.Ι-Ρούσσος Γ

Αίαντας Σύρου (Πελέκης): Νικητίδης, Ραφιός, Ρούσσος, Μπαλόπητας, Καραμολέγκος, Ταμάμης, Μπάιλας, Ξαγοράρης, Σαγκινέτος, Ραμπαβίλας, Σαμανίδης,

Γιατσίδης, Βουτσίνος, Μιχάλοβιτς, Ρουμελιώτης, Ρούσσος Ν, Ρούσσος Α, Χαϊντίνι, Ηλιάδης

Α.Ε Μυκόνου Β (Πούλος):Μπαιράμι, Ασράμ, Ντάτσι, Βετσάι, Κατσικαλάκης, Μιχάσι, Ρουστέμι, Μπουτσάι, Μίκιλι, Κάνιουρας, Τσόπελας, Παπαδημητρίου, Χαλίλι, Σταματάκης, Τομαι, Μπροζάνι, Μπάλα, Ντούντεκ