Κυριακή, 03 Σεπτεμβρίου 2023 22:14

Ο ΟΦΗ έριξε «μπαλοθιά» στον ΠΑΟΚ στο 90+5'!

Ο ΟΦΗ νίκησε με 1-0 τον ΠΑΟΚ, με γκολ στις καθυστερήσεις, για να πάρει τη «μάχη» της Κρήτης για την 3η αγωνιστική της Super League.

Με «χρυσή» αλλαγή τον Αμπάντα, που σκόραρε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, η ομάδα του Ηρακλείου πήρε το τρίποντο στο «Θ. Βαρδινογιάννης», στον αγώνα για την 3η αγωνιστική της Super League. Παράλληλα, υποχρέωσε στην πρώτη του βαθμολογική απώλεια στο τρέχον πρωτάθλημα τους Θεσσαλονικείς.

Οπως και στο ματς της πρεμιέρας με τον Αρη, έτσι και το βράδυ της 3ης Σεπτεμβρίου οι Κρητικοί «χτύπησαν» στο φινάλε, έκαναν το 2x2 στην έδρα τους. Έτσι, έπιασαν τον «Δικέφαλο του Βορρά» στη δεύτερη θέση της κατάταξης (ανέβηκε εκεί και ο Παναθηναϊκός), 3 βαθμούς πίσω από τον απόλυτο Ολυμπιακό.