Τετάρτη, 04 Οκτωβρίου 2023 14:26

Ανώτερη η ΑΕ Μυκόνου υπέταξε εύκολα με 3-1 την Ερμιονίδα

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της κατάφερε να πάρει η ΑΕ Μυκόνου καθώς επικράτησε με σκορ 3-1 απέναντι στην ΑΕ Ερμιονίδας εμβόλιμης 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 3ο όμιλο.

Οι Μυκονιάτες πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο από το 1ο λεπτό του αγώνα, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες, μέχρι να προηγηθούν στο 20' με σουτ του Αρκούδα μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Η ομάδα της Ερμιονίδας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 34' με πλασέ του Τριμπόνια.

Το 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν, και κατάφεραν να πάρουν ξανά το προβάδισμα στο 76' με μια απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μουρίκη και ο Πάγια διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 87' με ένα πολύ όμορφο σουτ.

Το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο για τη Μυκονιάτικη ομάδα, καθώς είχε τρία δοκάρια με τους Μουρίκι, Ζγκούρι και ένα μετά από φάση διαρκείας.

Πλέον, η ομάδα της ΑΕ Μυκόνου ετοιμάζεται για το ματς απέναντι στον ΑΟ Πυλίου το Σάββατο (07/10) και ώρα 16:00.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο κ.Γουρέλης με βοηθούς του κ.κ. Θεοδοσάκης, Σερεβέτας

ΑΕ Μυκόνου (Παναγούλης): Ντούνης, Ράγια (45' Σπυρόπουλος), Κατσούλης, Πούλος, Αρκούδας, Τράκας, Σγκούρη (83' Παπαθανασίου), Μουρίκη, Θεοδώρου (46' Καλογερά), Πινέιρο (57' Πάγια), Παπαδόπουλος (68' Παπαθανασίου).

ΑΕ Ερμιονίδας (Διλμπέρης): Σαμαράς, Τάσιος, Κάρδαρης, Βιρβίλης, Ψύχας (79' Ψύχας), Σαρτόρ (73' Καράι), Καλά (73' Λεσσέι), Λαλόρ, Τριμπόνιας, Φυτόπουλος (89' Ζεκεράι)