Τρίτη, 12 Δεκεμβρίου 2023 17:31

Νίκη αφιερωμένη στον πρόεδρο για τον ΠΑΣ Τήνου

Ο ΠΑΣ Τήνου επικράτησε με 3-2 εντός έδρας του Ανδριακού για την 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου για την Α' Κατηγορία και ανέβηκε στην 3η θέση με 6 βαθμούς. Σύσωμη η ομάδα αφιέρωσε τη νίκη στον πρόεδρο Φραγκίσκο Λούβαρη που περνάει μια περιπέτεια με την υγεία του και σύντομα θα επιστρέψει στους αγωνιστικούς χώρους.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 μέσα σε πέντε λεπτά, με τον Ζαλώνη να ανοίγει το σκορ στο 23' και τον Κάτσα να διπλασιάζει το σκορ στο 28'.

Ο Ανδριακός δεν το έβαλε κάτω και έφτασε στην ισοφάρισε. Ο Ζαννάκης με πέναλτι μείωσε σε 2-1 στο 45' και ο Κουρέτα ισοφάρισε σε 2-2 στο 47'.

Όλα έμελλε να κριθούν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν οι Τηνιακοί εκμεταλλεύτηκαν λάθος στην άμυνα του Ανδριακού, με τον Κυριακίδη να στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, και έτσι έγινε το 3-2 για τον ΠΑΣ Τήνου που έμεινε ως το τέλος.

403408803 3740819082869453 5081807281972238530 n

ΠΑΣ Τήνου: Κελαδίτης, Γιαννόπουλος Κ., Βιδάλης Α., Βελαλόπουλος, Αρμακόλλας, Μουσάι, Καρδαμίτσης, Ζαλώνης Φ., Κάτσα, Ζαλώνης Ι., Δαρμης

Ψάλτης, Καλαμάρας, Βιδάλης Αν., Χίσα, Γιαννόπουλος Λ., Μούκα, Λούβαρης

Ανδριακός: Κριτής, Χάλας, Ψαριανός, Ρούτσι Α., Γκιονάι, Ζαννάκης, Μωράκης, Ρέτι, Κυριακίδης, Μήλας, Κουρέτα

Βολικας, Χαχάνι, Τηνιακός, Μουστάκας, Αράπι, Καλαδάμης, Αράπι, Δήμα, Ρούτσι Ε.