Τρίτη, 26 Φεβρουαρίου 2013 20:00

Νίκη για τους Νέους του Φιλωτίου.

Πολλά γκολ και ωραίο θέαμα είχε το παιχνίδι ανάμεσα στις ομάδες Νέων ΑΜΣ Φιλώτιου -Πανναξιακός.

Η ομάδα του Φιλώτιου κατάφερε να προηγηθεί με 2 -0 με γκολ του Δέτση Γ. (20΄) και του με τον Μανίο Σ. (23΄). Στη συνέχεια ο Πανναξιακός μείωσε στο 35΄ με τον Κοκκολιό (2-1). Στο 38΄ο Μανίος Γ. θα κάνει το 3-1 και δύο (2) λεπτά αργότερα ο Προμπονάς θα διαμορφώσει το 4-1, που ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά γα τους γηπεδούχους καθώς μόλις τρία (3) μετά τη σέντρα έκαναν το 5-1 με τον Μανιό Σ.

Στο 50΄ ήταν η σειρά του Βασιλάκη Μ. να βάλει το όνομα του στον πίνακα τον σκόρερ (6-1). Ο Πανναξιακός δεν τα παράτησε και έξι (6) λεπτά αργότερα (56΄) ο Κοκκολιός έκανε δύο τα τέρματα του ( 6-2).

Τα επόμενα 10 λεπτά είδαμε τρία (3) γκολ, στο 66΄ ο Βασιλάκης Μ. έκανε δύο τα τέρματα του (7-2). Ο Καρελέμογλου με δύο γκολ (70΄ & 76΄) διαμόρφωσε το τελικό σκορ 7-4.

ΑΜΣ Φιλωτίου (Ψαρράς Σ.): Τζιώτης, Μουστάκης Ε., Μουστάκης Γ., Μουστάκης Γ., Δέτσης Γ.(Λεόντιος 48΄), Βασιλάκης Μ., Βασιλάκης Π., Βρούτσης Δ., Μανιός Σ., Μανίος Γ., Προμπονάς.

Πανναξιακός (Παραβατός Γ): Καπίρης, Ανεβλαβής, Δημητροκάλης, Λεγάκης, Κοκκολίος, Παραβατός, Λατίνας, Βαλέττας, Ανεβλαβής Ε., Καρελέμογλου, Καραφυλίδης.