Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου 2013 16:53

Άνετο ξεκίνημα για τους μικρούς του ΑΟ Πάρου

Εντυπωσιακό το ξεκίνημα για τους παίδες του Μανώλη Φραντζή, αφού επικράτησαν εύκολα κόντρα στους παίδες του Στέφανου Ψαρρά.

Οι παριανοί ήταν καθ’όλη την διάρκεια του παιχνιδιού απειλητικοί, μετουσιώνοντας την υπεροχή τους με ένα άνετο σκορ.

Στο 8ο λεπτό ο Ηyska, έκανε το 1-0 και πέντε λεπτά αργότερα ο Σαρρής Α. το 2-0. Το 3-0 έκανε ο Σαρρής Κ. που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Ο ίδιο παίκτης στο 41ο σημείωσε το 4-0 και εννέα αργότερα ο Ηyska το 5-0.

Το έκτο γκολ του ΑΟΠ σημείωσε ο νεοεισελθόν Νικολόπουλος στο 57ο λεπτό και το τελικό 7-0 ο Σαρρής Α.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο πολύ καλός κ. Κουζούμης Ιωάννης.

Την δεύτερη αγωνιστική ο ΑΟ Πάρου θα αναμετρηθεί με την Αναγέννηση στο γήπεδο του Αγερσανίου ενώ το Φιλώτι θα υποδεχτεί στο ίδιο γήπεδο τον ΠΑΣ Νάξου.

ΑΟ Πάρου: (Φραντζής Εμμ.) Λουκής Σ., Φραντζής Χ., Κουτσαφτάκης Ι., Σκιαδάς Σ., Καραφυλλάκης Α., Gjoka G, Hyska M., Κονταράτος Κ., Σαρρής Α., Σαρρης Κ.Π., Σαρρής Κ.,

Αναπληρωματικοι: Τσαντανης Γ., Λουκης Β., Παπαδημητριου Π., Νικολοπουλος Γ., Κουκος Ι., Σαρρης Ι.

ΑΜΣ Φιλωτίου: (Ψαρρας Στ.) Ψαρράς Σ., Κρασάς Γ., Βασιλάκης Μ., Μουστάκης Γ.Τ., Λιοφαγος Σ, Ξυλούρης Χ., Μουστάκης Ε., Αποστολόπουλος Ε., Καλαβρός Ε., Βενιεράκης Β., Ψαρράς Γ.

Αναπληρωματικοι: Δετσης Α., Λιοφαγος Ι., Προμπονάς Κ., Μουστάκης Β., Τσακωνιάτης Ι.