Τρίτη, 25 Μαρτίου 2014 12:28

Νικητές οι Παίδες του Πανναξιακού στην Θήρα

Στο κλειστό Γυμναστήριο του Δ.Α.Π.Π.Ο.Σ. το Σαββάτο 22/03/2014 στις 16:30 πραγματοποιήθηκε ο αγώνας Καλαθοσφαίρισης Παίδων στο πλαίσιο της αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του Πρωταθλήματος της ΕΣΚΚ μεταξύ των ομάδων του Πανιώνιου Σαντορίνης και του Α.Ο.Ν Πανναξιακού.

Η ομάδα της Νάξου έφυγε με το ροζ φύλλο του αγώνος αφού επιβλήθηκε με σκορ 74 – 85 επί του Πανιώνιου Σαντορίνης .

Η ομάδα του Πανιώνιου Σαντορίνης μπήκε ποιο δυνατά στο παιχνίδι στο 1ο δεκάλεπτο και κατάφερε να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 21 – 18.

Όμως στην επανάληψη της 2ης Περιόδου η ομάδα του Πανναξιακού έδειξε να ξυπνάει και να δείχνει μέσα στο γήπεδο ότι αυτή είναι το αφεντικό καταφέρνοντας να κλείσει το ημίχρονο με υπέρ της διαφορά + 2 πόντους με το σκορ στο 36 – 38.

Στο ξεκίνημα του 2ου Ημιχρόνου η ομάδα του Πανναξιακού σαφώς καλύτερη σε επίθεση και άμυνα από την γηπεδούχο ομάδα , κατάφερε να αυξήσει ακόμα περισσότερο την υπέρ διαφορά και έφτασε στο κλείσιμο της περιόδου στο +12 πόντοι με επιμέρους σκορ 54 – 66.

Στην 4η περίοδο δεν άλλαξε κάτι σημαντικό στην ροή του παιχνιδιού κυρίως από την μεριά της γηπεδούχου ομάδος έτσι νικητής το απόγευμα έφευγε από το Κλειστό Γυμναστήριο του ΔΑΠΠΟΣ της Σαντορίνης η ομάδα του Πανναξιακού με τελικό σκορ 74 - 85 .

Περίοδοι Αγώνος.: ( Α 21 – 18 , Β 15 – 20, Γ 18 – 28, Δ 20 – 19)

Σκορ Αγώνος: 74 – 85

Πανιώνιος Σαντο (Αξιώτης Κ.): Μπαλής Α., Ρούσσος Α., Βαρβαρήγος Ι., Γκούφας Χ. , Μπαλιάκας Α., Διαμαντόπουλος Α. (C) , Βότσης Κ. , Λιαπόπουλος Ε. , Νομικός Π., Μαυρίκης Α., Aργυρός Φ. , Θεοδωρόπουλος Α .

Σκόρερ: Μπαλής Α 18, Διαμαντόπουλος Α 15(1) , Νομικός Π 15, Aργυρός Φ 14,

Μπαλιάκας Α 4, Μαυρίκης Α 3, Λιαπόπουλος Ε 2 , Ρούσσος Α 2, Βαρβαρήγος Ι 1.

Α.Ο.Ν Πανναξιακός : Μαγγιώρος Γ. , Κουταντζής Ι., Βάρσος Γ (C), Αρτσάνος Ν., Καραγιάννης Β., Γρυλλάκης ., Καραγιάννης Μ., Γκίκας Ρ., Μαργαρίτης Κ., Μεσολλογγίτης Α., Βασιλάκης Α., Μπίτσιος Β.

Σκόρερ: Βάρσος Γ. 44 (2), Μαγγιώρος Γ. 36, Καραγιάννης Β. 2, Μεσολλογγίτης Α. 2, Κουταντζής Ι.1.

Διαιτητές : Σολδάτος Ν.

Κριτές αγώνος : Μέρτης Γ. – Καρβούνης Α. – Χαιρέτη.