Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 643

Κυριακή, 17 Απριλίου 2016 00:32

Άνετη επικράτηση για την ΑΕ Σαντορίνης

Εύκολη νίκη για τους Άνδρες της ΑΕ Σαντορίνης με 51 – 90 του τυπικά γηπεδούχου Α.Ο. Πάρου σε αγώνα που έγινε το απόγευμα στο ΔΑΠΠΟΣ.

Οι Σαντορινιοί επιβεβαίωσαν ότι φέτος είναι το ακλόνητο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου και είχαν ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στον Νεανικό και πάντα μαχητικό ΑΟ Πάρου.
Τώρα τα βλέμματα όλων στρέφονται στο ''ντέρμπι πρωτιάς'' του ομίλου, που θα γίνει το επόμενο Σάββατο στο κλειστό του ΔΑΠΠΟΣ, μεταξύ της ΑΕΣ και του ΑΠΑΣ τα Φανάρια, με τους γηπεδούχους να αναζητούν την υπερκάλυψη της διαφοράς των 7 πόντων από την ήττα του 1ου γύρου στη Νάξο.
Στο αγωνιστικό κομμάτι οι παίκτες της ΑΕΣ δεν άφησαν πολλά περιθώρια αντίδρασης στον Α.Ο. Πάρου και προηγήθηκαν με 4-16 στο τέλος της 1ης περιόδου για να κλείσουν το ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 14-45.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δοκιμές και η χαλάρωση έφερε τον Α.Ο. Πάρου να κερδίσει οριακά την περίοδο με σκορ 19-18 (33-63) για έρθει το τελικό 51-90.
Μπομπέρ για τους Παριανούς ο Σαρρής που σημείωσε 20 πόντους, με τους 18 από αυτούς να προέρχονται από σουτ τριών πόντων, ενώ για τους γηπεδούχους σκόραραν όλοι οι παίκτες που ήταν στην σημερινή δωδεκάδα.
Α.Ο. ΠΑΡΟΥ – Α.Ε.Σ. 51-90
Δεκάλεπτα: 04-16,10-29 19-18,18-27
Συνθέσεις:
ΑΟ ΠΑΡΟΥ: ΚΟΥΤΡΑΣ, ΖΟΥΜΗΣ, ΚΑΛΙΜΠΕ 14(1),ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ 2, ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ 2, ΕΣΚΗ 5, ΒΛΑΧΟΣ 6(1), ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ, ΓΚΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΦΟΙΝΙΝΗΣ 2, ΣΑΡΡΗΣ 20(6)
Α.Ε.Σ.: ΜΠΟΥΡΑΝΤΑΣ 2, ΣΙΕΧΟΥ 5, ΜΙΧΑΛΕΛΗΣ 10(1), ΣΤΑΜΑΤΕΚΟΣ 6, ΜΗΛΙΑΡΑΣ 7, ΒΙΛΑΣ 20(4), ΠΑΝΤΖΙΑΡΙΔΗΣ 2, ΒΟΥΡΤΖΟΥΜΗΣ 9(2), ΔΕΒΒΕΣ 3, ΣΤΑΥΡΟΥ 20, ΦΑΣΟΥΛΗΣ 5, ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 2