Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2011 14:39

Άνετη νίκη για Άτλαντα κορασίδων απέναντι στο Πανιώνιο!!!

korasides_atlas_paniwnios_2011_1

Πρώτο παιχνίδι για Άτλαντα και Πανιώνιο στην κατηγορία των Κορασίδων πραγματοποιήθηκε το Σαββάτο στις 19/11 το απόγευμα στο κλειστό Γυμναστήριο του ΔΑΠΠΟΣ.

Με την ομάδα του κ. Αξιώτη να έχει μπεί ποιό δυναμικά στο παιχνίδι από τον Πανιώνιο και να τελειώνει το πρώτο δεκάλεπτο με 9 - 1. Στο 2ο Δεκάλεπτο ήταν ακόμα ποιό φτωχό σε συγκομιδή πόντων με τον Άτλαντα να πετυχαίνει 8 πόντος και τον Πανιώνιο ένα μόλις καλάθι με το σκορ ημιχρόνου να κλείνει στο 17 - 3. Το Δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον Άτλαντα πάλι να μπαίνει ποιό δυνατός με πιεστική άμυνα στο μισό γήπεδο όπου καταφέρνει να δυσκολεύει το Πανιώνιο στο να κατεβάζει την μπάλα και σε αρκετές περιπτώσεις να χάνει την μπάλα και να τρώει γρήγορα 12 πόντους και την ψαλίδα να μεγαλώνει ακομά περισσότερο. Το μόνο που κατάφερε ο Πανιώνιος πριν την λήξη τις 3ης περιόδου ήταν να πετύχει 7 πόντους με το σκορ στο 33 - 10. Η τέταρτη περίοδος ήταν απλά διαδικαστικού περιεχομένου με το σκόρ να κλείνει στο 44 - 14 υπέρ του Άτλαντα και να δίνει ένα καλό ψυχολογικό αβαντάζ στην ομάδα του κ. Κώστα Αξιώτη για την συνέχεια του Πρωταθλήματος Κορασίδων. Διακριθέντες παίκτριες από τον Άτλαντα ήταν οι Κώστογλου 12 πόντους ,η Παπαγεωργίου με 11 πόντους και η Τουσουνίδη με 10 πόντους.