Κυριακή, 11 Δεκεμβρίου 2011 16:26

Άτλαντας-Πανιώνιος αποχώρησε ο Πανιώνιος από το παιχνίδι!!!

gynaikwn_atlas-paniwnios_1_2011

Χθες το απόγευμα στις 18:00 στο κλειστό του ΔΑΠΠΟΣ όσοι ήμασταν παρακολουθήσαμε το προγραμματισμένο παιχνίδι Γυναικών της ΕΣΚΚ ανάμεσα στις δύο ομάδες της Σαντορίνης "Άτλαντας - Πανιώνιος".

{div float:left}{/div}Τουλάχιστον το παρακολουθήσαμε μέχρι το τέλος τις 3ης Περιόδου με το σκορ στο ηλεκτρονικό ταμπλό του κλειστού Γυμναστηρίου Σαντορίνης να γράφει 58 - 14 υπέρ της ομάδας του Άτλαντα. Η 4η περίοδος δεν ξεκίνησε ποτέ........!!!!!!!! Ο βασικός λόγος ποιός ήταν;;;;; Η Διοίκηση του Πανιωνίου αποφάσισε εφόσον δεν έχει έρθει ο γιατρός στο γήπεδο από την γηπεδούχο ομάδα ως όφειλε κατά την γνώμη τους πάντα στην διάρκεια του Παιχνιδιού που στο συγκεκριμένο παιχνίδι ήταν ο 'Ατλαντας, η ομάδα δεν μπορούσε να συνεχίσει να αγωνίζεται για το φόβο τραυματισμού των παικτριών της και έτσι αποχώρησε από το γήπεδο. Η Διοίκηση του Πανιωνίου Σαντορίνης μας ενημέρωσε ότι έχει στείλει σχετικό έγγραφο πριν ένα μήνα προς την διοργανώτρια αρχή του Πρωταθλήματος που αυτή είναι η ΕΣΚΚ, που την ενημερώνει ότι στα παιχνίδια της που θα είναι φιλοξενούμενη ομάδα και δεν θα υπάρχει γιατρός στον γήπεδο από την γηπεδούχο ομάδα δεν θα ξεκινάει ο αγώνας και στην περίπτωση που δεν έρθει σύντομα στο αγώνα θα αποχωρεί η ομάδα τους από το γήπεδο. Μας διαβεβαίωσαν ότι μέχρι χθες δεν έχουν πάρει καμιά απάντηση επίσημη από την ΕΣΚΚ. Το παιχνίδι τις 4η περιόδου τελείωσε στο φύλλο αγώνα που συμπλήρωσαν οι Διαιτητές για την αποχώρηση της ομάδος Πανιώνιος Σαντορίνης και την αυτόματη καταχώρηση του παιχνιδιού υπέρ της ομάδας του Άτλαντα, που να σημειώσουμε ότι μέχρι το τέλος τις 3ης Περιόδου ήταν μπροστά στο σκορ με 58 -14. Όσο για το αγωνιστικό κομμάτι του αγώνα, ο Άτλαντας κυριαρχούσε μέσα στο γήπεδο από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού άρχιζε να χτίζει μια μεγάλη διαφορά από τον αντίπαλο της Πανιώνιο κλείνοντας το ημίχρονο με 27 - 11. Η 3η περίοδος μπήκε ποίο δυνατά στο παιχνίδι του ο Άτλαντας αφού πέτυχε του περισσότερους πόντους μεγαλώνοντας ακόμα περισσότερο την διαφορά υπέρ του και με την καλύτερη παίκτρια του την "Φωτεινή Ρούσσου" να πετυχαίνει 16 πόντους μέχρι εκείνο το σημείο του παιχνιδιού. Ο Πανιώνιος δεν μπορούσε να αντιδράσει στην επίθεση του Άτλαντα, η προσπάθειες έγιναν από τις παίκτριες του Μηνά Πρέκα αλλά δεν είχαν την δύναμη και την εμπειρία να το κάνουν μιας και η ομάδα των Γυναικών του Πανιωνίου είναι μια εντελώς νέα ομάδα σε αυτήν την κατηγορία χωρίς παιχνίδια στα χέρια τους. Από και πέρα περιμένουμε την αντίδραση της ΕΣΚΚ μετά την αποχώρηση από το παιχνίδι  τις ομάδα του Πανιωνίου από το χθεσινοβραδινό ματς!!!!!!!