Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου 2019 21:56

Πήρε το ντέρμπι της πρεμιέρας ο ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια” στο παιδικό κόντρα στον ΑΟ Πάρου

Ιδανικά μπήκε στο παιδικό πρωτάθλημα της ΕΣΚ Κυκλάδων ο ΑΠΑΣ “Τα Φανάρια”, καθώς στο ντέρμπι της πρεμιέρας του Β’ ομίλου, η ομάδα της ορεινής Νάξου επιβλήθηκε του ΑΟ Πάρου με σκορ 73-55 και πήραν δύο σημαντικούς βαθμούς, καθώς και μία διαφορά (+18) ασφαλείας.

Στο ματς που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής 22 Σεπτεμβρίου στο κλειστό γυμναστήριο του ΔΑΚ Νάξου “Δημήτριος Περιστεράκης”, οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρον την νευρικότητα και την αστοχία των Παριανών, οι οποίοι μπήκαν στο παρκέ πολύ νευρικοί κάνοντας πολλά λάθη.

Οι φιλοξενούμενοι του Θοδωρή Καζακίδη ροκάνισαν την διαφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο, αλλά οι γηπεδούχοι του Παναγιώτη Αθανασιάδη χάρη στον νεοαποκτηθέντα από τον Πανναξιακό, τον Μανώλη Λιανόπουλο που πέτυχε 11 πόντους στην τελευταία περίοδο, πήραν το ροζ φύλλο της σεζόν.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαμοθράκης, Κούτσιος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-13, 34-21 (ημίχρονο), 55-36, 73-55.

ΑΠΑΣ “ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ” (Παν. Αθανασιάδης): Γκιόργκα 1, Λιανόπουλος 15 (1), Παπανικολάου 5, Τριαντάφυλλος 17 (1), Κούρτης, Σεϊντίνι 19, Δόκλης 7, Δεγαίτας, Τελόπουλος 2, Χιλάι 7 (1), Φραγκίσκος.

ΑΟ ΠΑΡΟΥ (Θοδ. Καζακίδης): Αλιπράντης 24 (3), Μπομποτάς 17, Βιώνης, Πάσσαρης 4, Θωμόπουλος 4, Λάβδας 4 (1), Σκιαδάς, Ανδρεάδης 2, Σαρρής.