Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2022 19:19

Ξόρκισε τον κακό του δαίμονα ο ΑΠΑΣ, μεγάλο διπλό στο Ίλιον

Τεράστια νίκη για το Ναξιώτικο Σύλλογο επί Αθηναϊκοιύ εδάφους , αφού κατάφερε να ξορκίσει τον κακό δαίμονα , την Ένωση Ιλίου και να πάρει το ροιζ φύλλο αγώνα με σκορ 80-75.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους που μπήκαν φουριόζοι και κατάφεραν να πετύχουν 27 πόντους στο Α΄Δεκάλεπτο και να προηγηθούν με διψήφια διαφορά (27-16 σκορ Α' Δεκαλέπτου).

Η συνέχεια στο Β' Δεκάλεπτο δεν ήταν ανάλογη και το επιθετικό μπλακ άουτ των φιλοξενουμένων το εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι έτρεξαν ένα επι μέρους σκορ 22-2 μετατρέποντας το 16-27 σε 38-29 υπέρ τους. Το ημίχρονο έκλεισε με τους γηπεδούχους να έχουν αποκτήσει διαφορά διψήφια , 43-33., αλλάζοντας τελείως την εικόνα του αγώνα.

Στο Γ' Δεκάλεπτο , οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ξανά τον καλό τους εαυτό και κατάφεραν να ροκανίσουν τη διαφορά στους 3 πόντους με τη λήξη του (σκορ Γ' Δεκαλέπτου 64-61).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το μομέντουμ του αγώνα ήταν με το μέρος των φιλοξενουμένων που με μεγαλύτερη συγκέντρωση και ψυχραιμία πήραν την υπερπολύτιμη νίκη "ρεφάροντας" το εντός έδρας ατυχές αποτέλεσμα με τον Εθνικό την περασμένη αγωνιστική.

311499635 572714331522520 4480238636848226854 n

Φύλλο αγώνα

Δεκάλεπτα: 16-27,43-33,64-61,75-80

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Σταθάκης 2, Μπαρμπαρής 20(1), Δαρμής 11(2), Μπέλλας 4(1), Δουρουντούς 8(1), Τσιουμπρής 7, Πανουσόπουλος Κ. 5, Σπυρόπουλος 6(1), Σαξιώνης 12, Κοντούλης, Κοσμίδης, Κουτσούμπας

ΑΠΑΣ (Ρουμελιώτης): Μιλεντίγιεβιτς 18(4), Γυφτάκης 1, Προδρόμου 13(2), Αναγνωστόπουλος 15, Τζόκιτς 10(2), Χαρούνι 6, Μπακέας 2, Λάκοβ 15(2), Πολίτης, Βουτυρόπουλος

Η ανακοίνωση του ΑΠΑΣ Νάξου

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας στο Ίλιον κόντρα στην τοπική ομάδα, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής της ΕΟΚ με σκορ 75-80!!
Συνεχίζουμε μέχρι τέλους με πίστη και αγάπη για την ομάδα μας!!!
Συγκινητική η στήριξη των φίλων του ΑΠΑΣ για ένα ακόμα εκτός έδρας παιχνίδι!