Σάββατο, 07 Μαρτίου 2015 15:23

LIVE Αίαντας Σύρου – Άνω Μερά 1-2 (τελικό)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από την Τήνο την εξέλιξη του αγώνα μπαράζ Αίαντας Σύρου – Άνω Μερά που θα κρίνει τον 8η ομάδα που θα λάβει μέρος στα μπαράζ για την ανάδειξη του πρωταθλητή Κυκλάδων.

Ανταπόκριση Φραγκίσκος Λούβαρης

Για ανανέωση πατήστε ΕΔΩ

ΤΕΛΙΚΟ ΑΙΑΝΤΑΣ ΣΥΡΟΥ - ΑΝΩ ΜΕΡΑ 1-2 (8΄- 73΄Γιόγιος, 79΄Ρούσσος)

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

92΄Ο Αίαντας πιέζει προς το τέλος χωρίς να καταφέρνει κάτι περισσότερο.

Βρισκόμαστε στο 86΄του αγώνα θα πρέπει να σημειωθεί η καλή διαιτησία της τριάδας των Μενδρινού, Ρούσσου και Μουτάφη.

Το σκορ στο 2ο ημίχρονο αδικεί την Άνω Μερά που θα μπορούσε να είχε πετύχει και άλλα τέρματα, καθώς σε μερικά σημεία ήταν τόσο καταιγιστική που ίσως έχουν χαθεί φάσεις από την ζωντανή μας μετάδοση.

79΄1-2 Ο Ρούσσος μειώνει με ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής.

78΄Αποβολή του προπονητή του Αίαντα Γιώργου Ρούσσου για έντονη δαμαρτυρία στον βοηθό Ρούσσο Γ.

73΄0-2 Γκολ και πάλι από τον Γιογιο. Μετά από λάθος μέσα στην περιοχή ο παίκτης της Άνω Μερά κέρδισε μια κόντρα και με σουτ έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Βαμβακούρη.

Είμαστε στο 72΄και η Άνω Μερα πιέζει και να χάνει ευκαιρίες με τον Αίαντα να στέκεται αμυντικά.

63΄Αλλαγή για τον Αίαντα Δεναξάς αντί Μουλίδη

11015425 911844518859985 1234001321 n11026417 911844462193324 481440323 n

Πιέζει ασφυκτικά η Άνω Μερά στα τελευταία λεπτά

55΄Φάουλ του Κέκελη με υπερένταση σε κόρνερ ο Βαμβακούρης

53΄Γυριστό σουτ του Καμπάνη που πέρασε μόλις άουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρούσσου.