Παρασκευή, 13 Οκτωβρίου 2023 22:10

Νίκη με buzzer beater στο 94' για τον ΑΟ Πάγου κόντρα στην ΑΕ Μυκόνου Β'

Άλλο ένα συναρπαστικό ματς είχαμε στην πρεμιέρα της Α' Κατηγορίας της ΕΠΣ Κυκλάδων! Μετά το διπλό του Αίαντα Σύρου στην Άνδρο, ο ΑΟ Πάγου «λυτρώθηκε» στο 94' με την ΑΕ Μυκόνου (2-1) χάρη σε buzzer beater του Νομικού, κάνοντας μάλιστα ανατροπή, και πήρε την πρώτη του νίκη στη σεζόν.

Ο Μπουτσάι αιφνιδίασε τον ΑΟ Πάγου νωρίς, σκοράροντας στο 10', αλλά οι γηπεδούχοι πάλεψαν μέχρι το τέλος και δικαιώθηκαν.

Στο 81' ο Ρηγούτσος ισοφάρισε και ο Νομικός στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε την ολική ανατροπή δίνοντας τη νίκη στον ΑΟ Πάγου.

Έτσι, οι δύο ομάδες της Σύρου (Αίαντας και ΑΟ Πάγου) «συγκατοικούν» στην κορυφή με 3 βαθμούς.

Διαιτητής: Καλόγερας

Βοηθοί: Γρυπάρης-Σαμοθράκης

Α.Ο Πάγου (Ζαχαρίου): Συριανός, Αργυρός, Σπανός, Ρηγούτσος, Μαραγκός Γ (Μπάιλας 46΄), Τρόκα (Μπαλόπητας 76΄), Σκορδίλης, Πρίντεζης, Συριανός Ε (Νομικός 46΄), Μακρυωνίτης (Ρούσσος Κ 76΄) Ξανθάκης

Α.Ε Μυκόνου Β (Καρατζάς): Τόλιας, Μπάλα, Ντρέου, Μιχάσι (Χαλίλι 63΄)Κουτσούκος, Χανιώτης (Ρουστέμι Α΄ 51΄) Κοτσέλης (Ρουστέμι Δ 51΄), Βετσάϊ (Σπαχίγια 63΄) Δακτυλίδης, Μπουτσάι, Τσόπελας (Παπαδημητρίου 77΄)